STOPA – coraz częściej rozważany narząd przez kadry medyczne. Podologia – nauka o stopach.
Istotą konferencji jest poszukiwanie odpowiedzi na pytanie: który problem stopy jest najważniejszym i który ze specjalistów powinien decydować ? Odpowiedź na podstawie problemów pacjenta, niemniej ważnym jest, aby „spoglądać” na stopę interdyscyplinarnie.

Problematycznie stopa między wieloma innymi, to :

  • wady i zniekształcenia, zapalenie rozcięgna, problem z Achillesem,  i inne ortopedyczne,
  • rany przeciążeniowe, zespół stopy cukrzycowej, RZS, stan niedokrwienny lub zaburzeń neurologicznych,
  • odciski, modzele i wrastający paznokieć – i inne podologiczne,
  • czerniak, włókniak i łuszczyca – i inne dermatologiczne.

Stopa to doskonała, biomechaniczna maszyna.
Porozmawiajmy w gronie kadr medycznych i podologicznych, jak współpracować wokół stopy i  przyglądać się procesowi leczenia z różnych perspektyw?
Uczestnicząc w sesjach naukowych wykładowych i zajęciach warsztatowych III Konferencji Naukowej Medycyny Holistycznej, możesz poznać różne perspektywy spojrzenia na stopę. Poznasz obszary współpracy z każdym ze specjalistów, co w konsekwencji wykorzystać możesz w praktyce własnej. Powiesz: to różni specjaliści. – Tak, zdecydowanie, jednak wyłącznie w nazwie grupy zawodowej i kompetencjach – w tym ukryta jest nasz siła: wszyscy mamy wspólny cel, którym jest kompleksowa opieka nad pacjentem, a więc i nad jego stopą !
Dzięki doświadczonym prelegentom wielu specjalizacji, podczas konferencji poznasz ich autorskie, sprawdzone metody. Być może niektóre z nich zdecydujesz się wprowadzić do własnej praktyki, a inne poprzez współpracę. Niekiedy to „tylko” procedura, innym razem początek wieloletniej współpracy między specjalistami, dopełnienie świadczonych usług, a w rezultacie kompleksowa opieka nad pacjentem. W ramach Konferencji poznasz tych, którzy poprzez interdyscyplinarność, stworzyli innowacyjne rozwiązania. Dowiesz się więcej o dobrych praktykach z powodzeniem funkcjonujących w Polsce i poza jej granicami, zainspirujesz się „relacjami medycznymi” innych specjalistów.

Konferencja odbędzie się w dniach 30.11 – 01.12.2018 r. w Hali Netto Arena w Szczecinie. 

Wydarzenie będzie idealnym miejscem na wymianę doświadczeń pomiędzy przedstawicielami środowiska medycznego z całego kraju. Mamy nadzieję, że Konferencja stanie się dla Państwa doskonałym miejscem na nawiązanie kontaktów biznesowych, które zaowocują wymiernymi korzyściami.